+421 (0)31 552 26 50 szsdunstreda@gmail.com magyar verzió

Turnaj vo futsale

Futsal alebo skôr staršie sálový futbal je halová obdoba futbalu. Vznikol v Brazílii pôvodne ako šport futbalových veteránov. Po futbalovej kariére sa presunuli hráči z trávnikov do menších plôch, do hál. Slovo futsal vzniklo spojením španielskeho resp. portugalského slova pre futbal (fútbol resp. futebol) a španielskeho resp. portugalského slova pre sálu (sala/salón resp. salão).  Hracia plocha je obdĺžnikového tvaru. Na hre sa zúčastňujú dve družstvá s 4 + 1 hráčmi a počet striedaní nie je obmedzený. Zápas trvá 2 × 20 min, pričom platí, že ak je lopta mimo hry, časomiera sa pozastavuje.

Turnaj vo futsale dunajskostredských stredných škôl sa uskutočnil na umelom trávniku Športového gymnázia.

Našu školu prezentovali 2 družstvá.

Chlapci: Ladislav Nagy -2.ZAA M, Máté Varga – 2.ZAA  M, Ádám Horváth-2.ZAA M,   Dávid Hudec- 1.ZAB S,  Máté  Györög- 3.ZAA M,  Alexander Nagy- 3.ZAA M.

Dievčatá: Fanni Váczi-2.ZAA M,  Vivien Godóová – 1.ZAB S, Regina Királyová- 3.ZAA M,  Olívia Nagyová- 3.ZAA Krisztína Győriová -3.ZAA M,  Miroslava Henešová- 3.ZAB S,  Claudia Kukumbergová- 3.ZAB S,  Evelin Gerezdešová -3.ZAB S,   Szimonetta Szabóová- 2.ZAA  M, Friderika Nagyová – 3.ZAA M.