+421 (0)31 552 26 50 info@szsds.sk magyar verzió

Kultúra bez bariér

20181019_121830

19. októbra 2018 sa uskutočnil už trinásty ročník kultúrneho podujatia Kultúra bez bariér v kultúrnom dome v Dunajskej Strede. Udalosť už prekonala hranice Žitného ostrova a študenti stredných škôl sa ho pravidelne zúčastňujú.

Dané podujatie malo aj sociálny a zdravotnícky rozmer a študenti našej školy ako účastníci podujatia sa zoznámili s autami upravenými špeciálne pre ľudí s fyzickým postihnutím, ktoré boli vystavené pred kultúrnym domom. Odskúšali si modelové situácie sociálnych pracovníkov a dostali dôležité a presné informácie o tom, kto má nárok na podporu na úpravu osobného auta. Túto informáciu dostávajú aj pacienti po vážnych chirurgických zákrokoch a pre študentov sú tieto informácie dôležité pre ich ďalšiu edukáciu.

Súčasťou podujatia bolo aj divadelné predstavenie Malý princ hra, v ktorej hlavnú postavu stvárnil chlapec s autizmom. Predstavenie prinieslo pre študentov silný zážitok. Po predstavení vystúpila tanečná skupina z Budapešti, ktorá predviedla tanečnú produkciu na  invalidných vozíkoch. Na záver sa k tancujúcim vozíčkárom pridali aj naši študenti. Bola výborná atmosféra.